Paziņo, no kurām valstīm pret Covid-19 nevakcinētie var ierasties bez pašizolācijas

Foto: EPA/Scanpix/LETA

Bez pašizolācijas pret Covid-19 nevakcinētie iedzīvotāji Latvijā varēs ierasties tikai no sešām Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.


Ziņas

Atstāj bez naudas: no vairāku iedzīvotāju kontiem pazūd tūkstošiem eiro

1 diena

Ziņas


Gaidāmi stingrāki ierobežojumi: visticamāk, jau tuvākajās dienās pie veikaliem atgriezīsies garākas rindas

19 stundas

Ziņas


Latvijā lielākais ar Covid-19 saslimušo skaits atklāts trīs pilsētās

19 stundas

Lasīt citas ziņas

Turpmāk nevakcinētajiem iedzīvotājiem 10 dienu pašizolācija būs jāievēro, ierodoties arī no Vācijas.

Pašizolācija nevakcinētajiem iedzīvotājiem nebūs jāievēro, ierodoties Latvijā no Čehijas, Rumānijas, Slovākijas, Ungārijas, Polijas un Vatikāna.

CITI ŠOBRĪD LASA

SPKC dati liecina, ka Covid-19 saslimstības 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā šobrīd ir 85,1, wager pirms nedēļas tas bija 64,1. Tikmēr ES un EEZ vidējais rādītājs nedēļas laikā samazinājies no 205,1 līdz 204,55.

Igaunijā rādītājs pieaudzis un aizvadītās nedēļas laikā sasniedzis 293,7 (nedēļu iepriekš – 254,6). Savukārt Lietuvas rādītājs pieaudzis no 277,9 līdz 254,5.

Savukārt ārpus ES un EEZ pašizolācija nevakcinētajiem būs jāievēro pēc atgriešanās no Lielbritānijas, Izraēlas, Šveices, Brunejas, ASV, Melnkalnes, Libānas, Japānas, Kosovas, Jordānijas, Armēnijas, Azerbaidžānas, Kataras, Bosnijas un Hercogovinas, Moldovas, Kanādas, Ziemeļmaķedonijas, Albānijas un Serbijas.

“Zaļo” valstu vidū šobrīd ir Saūda Arābija, Dienvidkoreja, Singapūra, Ukraina, Austrālija, Jaunzēlande, Taivāna, kā arī Makao īpašās pārvaldes apgabals un Honkongas īpašās pārvaldes apgabals.

Iebraucot Latvijā no valsts, kurā 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 75, obligāti jāievēro 10 dienu pašizolācija. Pašizolācijas laiku var saīsināt, ja septītajā dienā veic atkārtotu testu un tas ir negatīvs.

Testa rezultāts jāfiksē testēšanas sertifikātā. Pašizolāciju var neievērot personas ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

SAISTĪTIE RAKSTI

Pašizolāciju var neievērot bērni līdz 12 gadu vecumam (līdz 2021.gada 1.septembrim – arī pārējie nepilngadīgie), kas ceļo kopā ar pieaugušajiem, kuri atbrīvoti no pašizolācijas prasības.

Tomēr šādos gadījumos bērni 10 dienas kopš izbraukšanas augsta riska valsts neveido ciešus kontaktus ar personām ārpus savas mājsaimniecības, neapmeklē publiskus pasākumus, bērnu kolektīvus, neizmanto sabiedrisko transportu.

Tēmas

READ  Scandal Dents IMF Chief Kristalina Georgieva's Picture Of Integrity

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *