Európa prekročila hranicu pol milióna úmrtí, nová mutácia sa šíri

Európa dosiaľ zaznamenala približne 30 % z celosvetových úmrtí.

22. dec 2020 o 22:34 TASR

LONDÝN. Európa sa stala v utorok prvým regiónom sveta, ktorý prekročil hranicu 500-tisíc úmrtí na ochorenie COVID-19.

Ukazuje to vlastný výpočet tlačovej agentúry Reuters. Účinnosť preventívnych opatrení na zastavenie pandémie v Európe teraz ohrozuje nový variant koronavírusu, ktorý odhalili v Británii.

Správy o zmutovanom koronavíruse šíriacom sa z Anglicka vyvolali predvianočné lockdowny (celoštátne karantény) a donútili desiatky krajín zatvoriť tento týždeň svoje hranice pre britských cestujúcich.

Súvisiaci článok Anglický kmeň je zrejme infekčnejší. Čo vieme o novej mutácii koronavírusu Čítajte 

Taliansko, krajina s najvyšším počtom úmrtí v Európe, v nedeľu 20. decembra odhalilo pacienta nakazeného novou mutáciou koronavírusu, tak ako Dánsko a Francúzsko.

Európa dosiaľ zaznamenala približne 30 p.c z celosvetových úmrtí a prípadov nákazy koronavírusom, ako vyplýva z údajov agentúry Reuters.

Úmrtia na ochorenie COVID-19 v Európe začali v posledných mesiacoch pribúdať rýchlejšie. Od prvého mŕtveho hláseného vo Francúzsku vo februári trvalo v Európe osem mesiacov, kým počet obetí dosiahol na kontinente 250-tisíc. Trvalo však iba 60 dní, kým počet úmrtí v Európe stúpol z 250-tisíc na 500-tisíc.

Francúzsko, Španielsko, Taliansko, Spojené kráľovstvo a Rusko hlásia stovky úmrtí denne a týchto päť krajín zaznamenalo takmer 60 p.c z celkového počtu mŕtvych v Európe.

Celosvetovo sa zistilo 77,52 milióna prípadov nákazy koronavírusom a 1,71 milióna mŕtvych, ukazujú údaje Reutersu.

READ  Una siccità di 33 giorni lascia 109.340 agricoltori nell’insicurezza alimentare a Balaka | Malawi24

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *