Dobrá správa: Británia zjednodušuje pravidlá pre medzinárodné cestovanie

Minister dopravy Grant Shapps uviedol, že “jednoduchší a priamočiarejší systém” umožní “viacerým ľuďom cestovať, vidieť svojich blízkych alebo podnikať po celom svete a zároveň podporiť cestovný ruch“. Podľa neho sú tieto zmeny možné vďaka vysokej miere zaočkovanosti v Británii. Takmer 82 percent ľudí v krajine vo veku 16 a viac rokov je plne zaočkovaných.  

Cestovateľský semafor, ktorý v súčasnosti pozostáva z troch farieb a rozlišuje krajiny na červené, žlté a zelené podľa miery šírenia koronavírusu v nich, bude od 4. októbra nahradený dvojúrovňovým. Niekoľko desiatok krajín s vysokou mierou šírenia koronavírusu bude klasifikovaných ako červené a zvyšok ako otvorené. Osem krajín bude od stredy z červeného zoznamu odstránených: Turecko, Pakistan, Maledivy, Egypt, Srí Lanka, Omán, Bangladéš a Keňa.

Zdroj: Getty Pictures

Plne zaočkovaní nebudú musieť absolvovať PCR examination

Od 4. októbra plne zaočkovaní cestujúci do Anglicka nebudú musieť pred odchodom z krajiny, ktorá nie je na červenom zozname, absolvovať PCR exam na koronavírus. Hoci sa stále budú musieť nechať otestovať 2 dni po príchode do Anglicka, PCR examination bude od konca októbra možné nahradiť lacnejším rýchlotestom. Nezaočkovaní cestujúci budú stále musieť ísť na 10 dní po príchode do Anglicka do karantény a podstúpiť check na koronavírus pred cestou i po nej.  

V rámci podpory turizmu Británia uviedla, že uzná očkovanie uskutočnené v ďalších 17 krajinách vrátane Austrálie, Kanady, Japonska a Južnej Kórei. Predtým uznávala iba očkovanie poskytnuté vo Veľkej Británii, United states a Európskej únii. Zmeny sa zatiaľ týkajú iba Anglicka, nakoľko Škótsko, Wales a Severné Írsko si určujú vlastné pravidlá.

READ  Tulpina Omicron se răspândeşte. Cazuri noi de infectare, descoperite în Danemarca şi Australia. Oamenii de ştiinţă caută soluţii

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *